Икона Божией Матери «Самонаписавшаяся»

Икона Божией Матери «Самонаписавшаяся»


(12 / 25 июля)

Пред иконой Пресвятой Богородицы «Самонаписавшаяся» молятся об исцелении болезней и от беснования.

Молитва ко Пресвятой Богородице пред ее иконою, именуемой «Самонаписавшаяся»

О Пресвятая Госпоже Владычице Богородице! Приими недостойную молитву нашу, и сохрани нас от навета злых человек и от внезапныя смерти, и даруй нам прежде конца покаяние. На моление наше умилосердися, и радость вместо печали даруй. И избави нас, Госпоже, от всякия беды и напасти, скорби и болезни и всякаго зла. И сподоби ны, грешныя рабы Твоя, одесную стати во втором пришествии Сына Твоего, Христа Бога нашего, и наследники быти Царствия Небеснаго и жизни вечныя со всеми святыми в бесконечныя веки веков. Аминь.

Тропарь, глас 1
Чудотворней Твоей иконе, Богородице Дево, всеблагоговейно покланяемся и лобызаем ю, подаеши бо тою исцеления, здравие же и крепость душам и телесем воистину. Темже любовию Тебе взываем: слава промышлению Твоему о нас, Чистая, слава милосердию Твоему к верным, слава Тебе, самоизобразившейся, Всеблагая Владычице.

Кондак, глас 8
Богоматери воспоим божественне, припадающе Божественному образу Ея, преславно бо на том самонаписася, и источает чудес струи с верою притекающим, и избавляет от зол зовущих Ей: радуйся, Невесто Неневестная.

Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим образ Твой святый, имже точиши исцеления всем, с верою притекающим.

0 комментариев

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.