Икона Божией Матери Смоленская Полонская

Икона Божией Матери Смоленская Полонская


(28 июля / 10 августа)

Пред иконой Пресвятой Богородицы Смоленская Полонская молятся об избавлении от плена.

Молитва ко Пресвятой Богородице пред Ее иконою Смоленскою Полонскою, чтомая в Преображенской церкви погоста Верховья, Костромской епархии

О Пресвятая Госпоже Владычице Богородице! Со страхом многим и верою и любовию сие благодарственное пение Тебе приносяще, молимся Ти прилежно: не затвори нам грешным щедрот Твоих, Всенепорочная, не отвержи нас к Тебе прибегающих, Милосердая, но всесильными Твоими молитвами покрый и заступи нас, от искушений и бед и скорбей, от внезапныя смерти и вечных мук избавляющи, не имамы бо иныя помощи, не имамы иныя надежды, разве Тебе, Пречистая Дево. Смиренно убо к Тебе припадающе, молим Тя, Преблагословенная Владычице: приими милостивно молитвы, прошения и благодарения всех с верою притекающих к сему честному Твоему образу, приносящи я Сыну Твоему, да вси мы, благодарно величия Твоя воспевающе, сподобимся Небеснаго Царствия и тамо со всеми святыми прославим Пречестное и Великолепое имя Отца и Сына и Святаго Духа, во веки веков. Аминь.

Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим образ Твой святый, имже точиши исцеления всем, с верою притекающим.

0 комментариев

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.