Икона Божией Матери Подольская

Икона Божией Матери Подольская


Пред иконой Пресвятой Богородицы Подольская молятся об избалении от пагубных страстей, о заступлении сирых и беспомощных.

Молитва ко Пресвятой Богородице пред Ее иконою Подольская, яже во граде Житомире

О Всемилостиваго Бога Милосердая Мати, Преблагословенная Владычице, Приснодево Богородице! Услыши стенание и вопль наш и вонми гласу моления нашего. Простри нам Твоим всемогущим предстательством руку помощи, да не погибнем со безаконьми нашими, но в покаяние благовременне приидем. Веси бо нашу немощь и скорбь нашу, от страстей и бесов нам бываемую. Избави нас от нападений демонских и от наветов злых человек, Тобою бо демони попираются, и Тобою врази посрамляются. Исполни во благо прошения наша, Тебе приносимая, никто же бо, притекаяй к Тебе, посрамлен отходит. Умоли Сына Твоего и Бога, да милостив будет неправдам нашим и да не внидет в суд с рабы Своими, яко не оправдится пред Ним всяк живый. Вемы бо, яко много может Матернее моление Твое ко благосердию Владыки, и вся Тебе от Него возможна суть. Исцели язвы телес наших, грехми оскверненных, и очисти души наша, омраченныя страстьми. Направи ум наш на путь правый и утверди волю нашу ко исполнению дел благих и к соблюдению заповедей Сына Твоего, да милосердие Его не отступно будет от нас. Паче же, о Всеблагая Владычице, покрый, соблюди и спаси всех сирых и безпомощных, к чудотворному Твоему образу припадающих, и всех нас днесь осени всемощным Твоим покровом. Но и в прочее время жития нашего Твоея милости и многия благости нас не лиши, и буди нам присно упование непостыдное в земнем житии и по преставлении нашем, да вси немолчными усты и чистым сердцем, со безплотными ангельскими гласы и со всеми святыми, славим, хвалим, поем и величаем Тя ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим образ Твой святый, имже точиши исцеления всем, с верою притекающим.

0 комментариев

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.